EINDHOVEN - In de Eredivisie Vrouwen heeft PSV de koppositie overgenomen van Ajax door in een boeiend duel in het Philips Stadion met 3-1 te winnen.
PSV kwam na een klein half uur dankzij een wonderschone goal van Renate Jansen op voorsprong. De voormalig FC Twente-speelster krulde de bal uit een vrije trap achter Ajax-keeper Regina van Eijk.
Na rust knokten de Amsterdammers zich knap terug. Op aangeven van Lotte Keukelaar schoof Danique Tolhoek de bal binnen. Nicky Evrard raakte de bal nog aan met haar vingertoppen, maar kon de gelijkmaker niet voorkomen. Daarna was Ajax even beter, zo raakte Bo van Egmond nog de paal, totdat Veerle Buurman zich aan de andere kant in de zestien meldde. Het achttienjarige toptalent kopte uit een corner hard raak tegen het dak van het doel. PSV-uitblinker Jansen maakte in de 77e minuut een einde aan alle spanning. Na slordig balverlies van Isa Kardinaal gaf Nina Nijstad de bal voor op de Oranje-international, die met een droge knal de beslissende goal maakte: 3-1.