AMSTERDAM/ZAANDAM - Sinds afgelopen zaterdag is het weer mogelijk om in te schrijven voor het #gezelligste eendaagse wandelevenement van Nederland: de Pink Ribbon Dam tot Dam Wandeltocht. De inschrijving is nu al mega populair, al meer dan 4.000 wandelaars staan ingeschreven. De routes van 10, 20, 27 en 42 kilometer nemen de deelnemers mee langs de mooiste plekken tussen Amsterdam en Zaandam. Onderweg kunnen wandelaars genieten van versierde straten, uitgebreide verzorgingsposten en veel gezelligheid.
De combinatie van de gezelligheid onderweg met versierde straten, uitgebreide verzorgingsposten en swingende muziek, het kunnen wandelen voor een goed doel én de bijzondere startlocatie van de drie langste afstanden op de Dam in Amsterdam maakt de Pink Ribbon Dam tot Dam Wandeltocht een van de grootste wandelevenementen van ons land. Sportorganisatie Le Champion verwacht zo’n 14.000 wandelaars aan de start. De drie langste afstanden starten vanaf de Dam in Amsterdam en gaan door hartje Amsterdam naar Zaandam. Na een route door het centrum van de hoofdstad wordt het IJ overgestoken, per pont (20 km) of via de Schellingwouderburg (27 en 42 km). Vanaf het Noorderpark in Amsterdam-Noord komen de drie afstanden weer samen en volgen zij grotendeels het parcours van de NN Dam tot Damloop richting Zaandam. De 10 km start vanuit het Burgemeester in ‘t Veldpark en komt onder andere door het Darwinpark.
Alle deelnemers finishen in het Dam tot Dam Park, dat vorig jaar een grote metamorfose heeft doorgemaakt. Wandelaars worden in grootse festival-sferen onthaald met een vol podiumprogramma, foodtrucks en ander entertainment. Ook wordt hier de cheque uitgereikt aan het goede doel Pink Ribbon.
Business Walk
Twee jaar geleden is de Pink Ribbon Dam tot Dam Business Walk geïntroduceerd, waarbij bedrijven met collega’s en relaties kunnen deelnemen en profiteren van meerdere voordelen. Met het businesspakket is namelijk alles goed geregeld, met onder andere consumpties en een leuke teamfoto. Het blijkt een schot in de roos, voor het tweede jaar op rij stijgt het aantal inschrijvingen enorm. Op dit moment staan er al bijna 200 bedrijventeams ingeschreven.
Dam tot Dam Weekend
Het Dam tot Dam Weekend is met 80.000 deelnemers het grootste sportieve weekend van Nederland. Naast de Pink Ribbon Dam tot Dam Wandeltocht, organiseert sportorganisatie Le Champion op zaterdag 20 september de Damloop by night voor 15.000 hardlopers. Op zondag 21 september gaan 3.500 fietsers de Saxo Dam tot Dam FietsClassic trotseren én maar liefst 50.000 hardlopers worden verwacht aan de start van de NN Dam tot Damloop, die voor individuele lopers binnen enkele uren uitverkocht was.
Inschrijven
Inschrijven voor de Pink Ribbon Dam tot Dam Wandeltocht kan t/m 8 september of totdat de deelnemerslimiet is bereikt, via www.pinkribbondamtotdamwandeltocht.nl.