AMSTERDAM - Amsterdam breidt het budget voor de Amsterdamse paratopsporters de komende 4 jaar met € 50.000,- extra per jaar uit. De investering is bedoeld voor Amsterdamse paratopsporters en talenten die sporten op het hoogste niveau.
Parasport is sport voor mensen met een beperking. Er zijn veel soorten parasport, zoals rolstoelbasketbal, para-atletiek en parazwemmen. Mensen kunnen het voor plezier doen of als topsporter meedoen op het hoogste niveau. Parasporten zijn duurder in vergelijking met reguliere sporten. Daarom krijgen verenigingen voor paratopsporters extra geld via het Programma Amsterdams Talent van Topsport Amsterdam.
Uitbreiding Programma Amsterdams Talent
In 2025 krijgen 6 Amsterdamse verenigingen extra voorzieningen om hun paratopsporters beter te ondersteunen. De verenigingen kunnen het geld bijvoorbeeld inzetten voor nieuw materiaal, vervoerskosten voor internationale wedstrijden, extra begeleiding zoals een diëtist of mentale coach of betere trainingsfaciliteiten.
De middelen gaan in 2025 naar de volgende parasportaanbieders:
- Zwemvereniging De Dolfijn
- Team Para Atletiek
- Only Friends, sportclub voor rolstoelbasketbal
- IJshockeyclub Amstel Tigers
- Scherm Centrum Amsterdam
- Beter Judo
Betere kansen voor paratopsporters
We kijken elk jaar opnieuw naar de selectie van verenigingen. Het geld wordt verdeeld op basis van het niveau van de sporters, de behoeften van de clubs en hoeveel sporters er worden geholpen. Dankzij deze investering krijgen Amsterdamse parasporters betere kansen om zich te ontwikkelen en op hoog niveau te presteren, net als andere topsporters in de stad.
Gelijke kansen voor alle sporters
Wethouder Sofyan Mbarki van Sport & Bewegen: “Topsporters verdienen gelijke kansen om het maximale uit hun carrière te halen. Bij parasporters zijn extra voorzieningen nodig en daar hebben we oog voor. Deze jaarlijkse extra investering aan Topsport Amsterdam draagt hopelijk tijdens de volgende Paralympische Winter- en Zomerspelen bij aan nieuwe successen voor deze Amsterdamse topsporters. Ik kijk er nu al naar uit!”
Toptalenten opleiden
Programmamanager van TeamNL Tessel van Dongen: “Als TeamNL-centrum faciliteren wij een aantal paralympische TeamNL-programma’s. Met dit geld kunnen wij nu óók Amsterdamse verenigingen ondersteunen bij het verder ontwikkelen van hun begeleiding van toptalenten. En dat is broodnodig, want onze Amsterdamse verenigingen zijn de basis. Hier wordt talent opgeleid, gevormd en gestimuleerd om het allerbeste uit zichzelf te halen. Hier worden toekomstige kampioenen geboren en wordt het fundament gelegd. Dat is cruciaal voor onze sport en onze stad.”